Domů  Registrace

Bubínkový lyžařský vlek - typ BLV-1 | SSZ BLAHUTA spol. s r. o. Ostrava - Kunčice

Nacházíte se zde: www.ssz-blahuta.cz » LYŽAŘSKÉ VLEKY » Bubínkový lyžařský vlek - typ BLV-1

Bubínkový lyžařský vlek - typ BLV-1

Popis vleku

Lyžařský vlek typ BLV-1 je svou konstrukcí zařazen mezi vleky tzv. střední řady. Jedná se o jednomístný bubínkový vlek pro komerční lyžování na svazích s délkou do 650 m a převýšením až 180 m při zajištění maximální dopravní kapacity a to i v členitém terénu. Uplatnění nalezne tento vlek tam, kde je nutno zabezpečit požadavek investora na vysoký komfort dopravy při zabezpečení vysoké přepravní kapacity. Samoobslužný provoz vleku a plynulý rozjezd při startu ocení široká lyžařská veřejnost. Možnost regulace dopravní rychlostí při nastupování pak přivítají méně zkušení lyžaři, např. absolventi lyžařských kurzů.

Technický popis

Základními jednotkami (dílčími systémy) lyžařského vleku typ BLV -1 jsou poháněcí stanice, podpěry s kladkovými bateriemi, vratná stanice a bubínkové unášeče. Zařízení slouží k přepravě osob od nástupiště k výstupišti pomocí jednomístných navíjecích bubínkových unášečů, k dopravnímu lanu pevně uchycených. Poháněcí stanice s elektropřevodovkou NORD a frekvenčním měničem je hydraulicky napínána a může být umístěna jako horní nebo dolní. Sestává ze stejnosměrného elektromotoru, převodové skříně, čelisťové brzdy proti zpětnému pohybu, olejového čerpadla, lanového kotouče o průměru 2 m s opěrným límcem, zachycovačem lana a nosné ocelové konstrukce poháněcího soustrojí s krytem. Napínací síla potřebná k patřičnému předepnutí dopravního lana je vyvozena hydraulickým válcem napojeným na čerpadlo tlakového oleje.

Dopravní rychlost může být plynule regulována a je možný i trvalý provoz se sníženou rychlostí stejně tak rozjezd plně obsazeného vleku po případném zastavení vleku. Změnu dopravní rychlosti (snížení-zvýšení), spouštění a zastavení vleku lze rovněž ovládat dálkovým ovládáním ze vzdálenosti do 50 m od obslužné stanice vleku. Vratná stanice je jednoduché konstrukce se sloupem hranatého průřezu, lanový kotouč je pevný, umístěný v horizontální rovině. Podpěry typu T, vysoké 6 až 7 m nesou kladkové baterie všech potřebných kombinací se snímači polohy lana a zajištěním okamžitého zastavení vleku po případném vypadnutí lana z drážky kladek. Bubínkové, navíjecí unášeče jsou vybaveny hydraulickou brzdou umožňující jízdní komfort, samoobslužné, plynulé a pohodlné nastupování a rozjezd i méně zkušeným lyžařům. Výstup lyžařů je možno provést buď u výstupní podpěry nebo pod vratným lanovým kotoučem.

Technická data

* Jednomístný lyžařský vlek
* Vzdálenost mezi stanicemi: do 650 m
* Provozní rychlost dopravního lana: 0 až 2,5 m. sec. -1
* Výkon el. motoru s měničem a brzdou: max. 45 kW
* Teoretická dopravní kapacita: 900 osob.hod-1
* Průměr dopravního lana: 12,0 - 14 mm
* Rozchod lan v trati 2,5 m
* Unašeč: jednomístný bubínkový hydraulický, mechanický
* Počet osob na unášeči: 1
* Průměr kladek na baterii: 200 mm
* Způsob kotvení: stabílní

Lyžařský vlek BLV-1 podpěry lyžařského vlekuLyžařský vlek BLV-1 poháněcí stanice lyžařského vlekuLyžařský vlek BLV-1 vratná stanice lyžařského vleku


SSZ BLAHUTA pol. s r.o.

 

SSZ BLAHUTA spol. s r. o.

Ulice: Lešetínská 546/57
Město: Ostrava-Kunčice
PSČ: 719 00

IČO: 25389807
DIČ: CZ25389807

 

Telefon: + 420 595 684 028
E-mail: info@ssz-blahuta.cz, info@lyzarskyvlek.cz

Bankovní spojení: ČSOB 373682403 / 0300

Pracovní doba: PO - PÁ - 7.00 - 14.30 hodin