Domů  Registrace

Teleskopický lyžařský vlek - LDT - H | SSZ BLAHUTA spol. s r. o. Ostrava - Kunčice

Nacházíte se zde: www.ssz-blahuta.cz » LYŽAŘSKÉ VLEKY » Teleskopický lyžařský vlek - LDT - H

Teleskopický lyžařský vlek - LDT - H

Popis vleku

Lyžařský vlek typ LDT-H je svou konstrukcí zařazen mezi vleky tzv. střední řady. Je vhodný k využití zejména na středně dlouhých svazích se středním převýšením a přepravní délkou do 600 m. Konstrukčně je vlek vyřešen tak, aby byl zabezpečen maximální komfort přepravy. Samoobslužný provoz vleku a plynulý rozjezd při startu ocení široká lyžařská veřejnost. Možnost regulace dopravní rychlosti při nastupování pak přivítají méně zkušení lyžaři.

Technický popis

Lyžařský vlek typ LDT-H je tvořen hydraulicky napínanou poháněcí stanicí s brzdou proti zpětnému pohybu lana, tratě vleku s podpěrami vybavenými kladkovými bateriemi a pevnou vratnou stanicí pro případ umístění poháněcí stanice dole. Pro možnost výměny stanic, tzn., že vratná stanice jako nástupní bude bude umístěná dole a bude opatřena hydraulickým napínáním a poháněcí stanice umístěna nahoře bude pevná. Vlečení lyžařů do svahu je zajišťováno pevně uchycenými teleskopickými unášeči. Případné vypadnutí lana z drážky kladkové baterie je indikováno destrukčním snímačem polohy lana, jenž zajistí okamžité vypnutí pohonu a zastavení vleku. Zastavování vleku je zajištěno vestavěnou elektromagnetickou brzdou, která se uvádí do funkce po vypnutí proudu do motoru. Použití pohonu s frekvenčním měničem umožňuje regulaci rychlosti přepravy a plynulý, bezrázový rozjezd lyžařů , zejména lyžařů začátečníků, ale i trvalý provoz sníženou rychlostí. Změnu dopravní rychlosti (snížení-zvýšení), spouštění a zastavení vleku lze rovněž ovládat dálkovým ovládáním ze vzdálenosti do 50 m od obslužné stanice vleku. Výstup přepravovaných osob z vleku je realizován na tzv. výstupní podpěře umístěné cca 30 m před vratnou stanicí.

Technická data

* Jednomístný lyžařský vlek
* Vzdálenost mezi stanicemi: do 600 m
* Provozní rychlost dopravního lana: 0 až 2,5 m. sec. -1
* Výkon el. motoru s měničem a brzdou: max. 37 kW
* Teoretická dopravní kapacita: 900 osob.hod-1
* Průměr dopravního lana: 12,0 - 13,0 mm
* Rozchod lan v trati 2,5 m
* Unášeč: teleskopická tyč 3,5 m
* Počet osob na unášeči: 1
* Průměr kladek na baterii: 200 mm
* Způsob kotvení: stabilní

LDT-H-trasa s osvětlenímLDT-H-podpěra s osvětlenímLDT-H-poháněcí staniceLDT-H-Vratná stanice s hydr.napínánímLDT-H-poháněcí stanice bez hydr. napínáníLDT-H-betonování základů podpěry


SSZ BLAHUTA pol. s r.o.

 

SSZ BLAHUTA spol. s r. o.

Ulice: Lešetínská 546/57
Město: Ostrava-Kunčice
PSČ: 719 00

IČO: 25389807
DIČ: CZ25389807

 

Telefon: + 420 595 684 028
E-mail: info@ssz-blahuta.cz, info@lyzarskyvlek.cz

Bankovní spojení: ČSOB 373682403 / 0300

Pracovní doba: PO - PÁ - 7.00 - 14.30 hodin